ARCON Slovakia, spol. s r.o.

Charakteristika

Aplikátory etikiet so zabudovanou tlačiarňou Domino M séria

Spoločnosť Domino ponúka výber aplikátorov etikiet i-Tech M séria, poskytujúce vrcholný modulárny systém na označovanie etikiet pre vašu výrobnú linku. Vďaka širokému spektru štandardných konfigurácií i možnosti špecializovaných riešení je možné tieto systémy rýchlo integrovať a vyhovieť vašim požiadavkám s minimom zásahov.

Princíp tlače

V režime Thermal Transfer (termo-transfer) je páska potiahnutá atramentom, z pravidla voskovým či voskovo - živicovým. Aplikovaním tepla na pásku sa atrament roztaví a prenesie na etiketu, čím vznikne potlač. V režime Direct Thermal (priamo tepelný) etiketa obsahuje tepelne citlivú chemikáliu, ktorá po aplikovaní tepla mení farbu. V tomto prípade tak k vytvoreniu potlače na etikete nie je nutná páska.

V momente, kedy prechádza etiketa či etiketa s páskou pod tlačovou hlavou, nastane zahriatie a ochladenie drobných pixelov či tepelných podložiek na druhej strane etikety a vytvorí sa potlač. Tento proces prebehne veľmi rýchlo a potlač zaschne okamžite.

Najbežnejším aplikátorom je "Tamp". Etiketa je pomocou vákua pridržaná k doštičke, ktorá sa potom vysunie a dôjde ku kontaktu s etiketovaným výrobkom. Výrobok môže byť stacionárny aj v pohybe. Z doštičky môže byť v momente kontaktu s výrobkom vytlačený vzduch – v takom prípade sa jedná o aplikátor "Tamp-Blow." Bezkontaktný aplikátor "Blow" využíva k aplikovaniu etikety na výrobok len prúd vzduchu.

Pre aplikovanie dlhých etikiet, buď na stranu kartónu, alebo častejšie za roh, sa používa aplikátor "Wipe" alebo "Reverse Wipe". Tlačiareň podá etiketu veľkej doštičke, ktorá ju pomocou vákua prichytí. Akonáhle sa krabica priblíži k aplikátoru, doštička sa vykloní v ústrety krabici a na jej stranu etiketu nalepí.

 

 

Hlavné výhody

  • Kompletný sortiment sekundárnych a terciárnych kódovacích riešení, vrátane systémov pre etiketovanie paliet
  • Široká škála štandardných variant aplikátoru, vrátane Tamp/Blow, Wipe/Reverse Wipe, Front Front-Side
  • Flexibilná – unikátna konštrukcia doštičiek umožňuje manipuláciu s rôznymi materiálmi a veľkosťami
  • Vysokorýchlostná aplikácia etikiet vo vysokom rozlíšení
  • Ovládanie výrobnej linky so zabudovanými alarmy a synchronizovanými prechodmi pomocou inteligentnej a užívateľsky priateľskej správe dát
  • Rýchla výmena etikiet vďaka unikátnej konštrukcií aplikátorov M-Série

Domino M séria - Domino M230i-T, Domino M230i-TB, Domino M230i-S&SP, Domino M230i-P